NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

MuleMRTG HelpNAV

Systemy serii Windows NT (NT, 2k, XP, 2003) mogą logować i wyświetlać informacje o wydajności we wbudowanej konsoli perfmon. eMule (v.42.1+) może również logować pewne takie informacje w tym samym formacie co perfmon.

MRTG - Multi Router Traffic Grapher jest narzędziem, które wyświetla te informacje jako wykresy w dokumentach HTML. Jest ono używane do monitorowania przychodzącego i wychodzącego ruchu serwerów lub routerów, lecz działa równie dobrze przy monitorowaniu eMule. Zobacz ten przykład.

Poniższa procedura opisuje jak ustawić MRTG jako usługę w NT używając do tego instalatora znajdującego się w sekcji Pobierz.
Działa tylko na Windows NT, 2k, XP, 2003, nie na Win9x/ME

Pobierz i zainstaluj Active Perl z domyślnymi ustawieniami
srvany.exe i intsrv.exe są wymagane by uruchomić MRTG jako usługę. Pobierz Windows Server 2003 Resource Kit Tools (instalator MS działa tylko na XP i 2003 lecz nie na 2k (zawarty srvany działa na 2k)) lub przeszukaj Google w poszukiwaniu instalatora.
Skopiuj te dwa pliki do dowolnego folderu.

Pobierz i uruchom instalator MuleMRTG.
Musisz podać ścieżkę do instalacji Active Perl (np. C:\Perl) i ścieżkę do pliku srvany.exe. Pozostałe ścieżki powinny być automatycznie uzupełnione przez instalator. Żadna z podanych ścieżek nie może zawierać spacji lub kończyć się \Co 5 minut MRTG odczytuje próbkę z logu eMule i tworzy dokument HTML gotowy do przejrzenia. Pliki HTML zapisane są w folderze HTML Output i mogą być otwarte w przeglądarce. Po prostu kliknij 2x na index.html.

MRTG jest używany do sporządzania długoterminowych statystyk. Potrzeba około 10 do 15 minut do sporządzenia pierwszej dziennej statystyki.

Applies to: v.42.a+
Last Update: 2004-02-27, Monk


Last Update: 19.02.2005 1:37
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
 
  Wyszukiwanie Plików
System Kredytów
Identyfikacja Użytkownika
Ban Agresywnych Klientów
Wymiana Źródeł
Podgląd Plików
Sygnatura Online
IRC
Znajomi
Filtry IP
Kategorie
Serwer WWW
Przełączniki Linii Poleceń
MuleMRTG
Linki eD2k
Zarządzanie Źródłami
Obsługa Uszkodzeń
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy