NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Ban Agresywnych Klientów HelpNAV

Jeśli inny klient chce pobrać od Ciebie plik, wyśle żądanie i zapyta o niego ponownie co 10-20 min by upewnić się, że wciąż jesteś dla niego prawidłowym źródłem. Istnieją jednak sposoby by zwiększyć częstotliwość zapytań. To da takiemu zmodyfikowanemu klientowi większą szansę uzyskania slota od klientów eDonkey.
eMule nie dba o to jak często ktoś wykonuje zapytanie i przez to szanse na uzyskanie slota nie zwiększają się. Takie zachowanie marnuje cenne zasoby (połączenie i prędkość) i zostanie zablokowane.
Nowy system zarządzania klientami przeniesie na czarną listę tych, którzy wykonują zapytania zbyt często (więcej niż raz na jeden plik przez 10 min) i nie będą oni mogli od Ciebie pobierać. Ta lista zostanie wyczyszczona przy ponownym uruchomieniu eMule.

Przykłady jak trafić na czarną listę:

> Ustawienie interwału zapytań poniżej 10 min.
> Regularne wstrzymywanie i wznawianie pobierania plików by zwiększyć szybkość pobierania - którego wynikiem jest nowe zapytanie o plik (tylko klienci eDonkey)
> Restart Twojego klienta co 2 min (co również skutkuje ponownym zapytaniem)

By wszystko wyjaśnić: eMule nie zwraca uwagi na to który klient (eMule/eDonkey/mldonkey) wykonuje zapytanie. Każdy, który robi to zbyt często, zostanie zabanowany.


Last Update: 19.02.2005 0:27
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
 
  Wyszukiwanie Plików
System Kredytów
Identyfikacja Użytkownika
Ban Agresywnych Klientów
Wymiana Źródeł
Podgląd Plików
Sygnatura Online
IRC
Znajomi
Filtry IP
Kategorie
Serwer WWW
Przełączniki Linii Poleceń
MuleMRTG
Linki eD2k
Zarządzanie Źródłami
Obsługa Uszkodzeń
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy