NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Podgląd Plików HelpNAV
Podstawowy podgląd
Kliknij prawym przyciskiem na plik i z menu wybierz Podgląd. eMule utworzy tymczasowy plik w swoim folderze Temp i otworzy go w domyślnym odtwarzaczu.

Obsługiwane formaty jak dotąd to:

- *.avi
- *.mpg
- *.mpeg
- *.divx
- *.xvid
- *.zip
- *.rar
- *.ace
- dowolny format multimedialny jeśli użyjesz VLC

Uwagi:
> Podgląd działa jedynie gdy pobrałeś już pierwszą i ostatnią część pliku i istnieje wystarczająco dużo miejsca by utworzyć tymczasowy plik.
> Potrzebujesz odpowiedniego kodeka by odtworzyć plik. Brak kodeka spowoduje błąd lub plik będzie odtwarzany z dźwiękiem lecz bez obrazu. Jeśli nie jesteś pewny który kodek został użyty do kompresji spróbuj zainstalować Codec Pack.

Podgląd plików multimedialnych za pomocą VLC

VLC jest programem, który potrafi odtworzyć prawie każdy plik multimedialny. Jest także w stanie odtworzyć zepsuty / niekompletny plik lub strumień danych przesyłany przez sieć. Jest bardzo dobrze wyposażony do podglądu plików w eMule.

Jak użyć VLC:
>

Pobierz VideoLAN Client - VLC

> Ustaw pełną ścieżkę do vlc.exe (typowo: C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe) w Ustawienia -> Pliki -> Odtwarzacz wideo
> Wyłącz opcję Twórz kopie do podglądu w tym samym oknie
> Ustaw PreviewSmallBlocks na 1 w Ustawienia -> Preferences.ini.
Ostrzeżenie: To może doprowadzić do błędów w programach innych niż VLC

VLC i Moduł dostępu do niekompletnego pliku eMule

Moduł dostępu do niekompletnego pliku eMule jest pluginem do VLC napisanym z myślą o odtwarzaniu urwanych lub uszkodzonych plików. Użycie go powoduje, że taki plik może być odtwarzany bez zawieszania i możliwe jest przemieszczanie się w różne pozycje w czasie. Pobieranie informacji o tym, które części są dostępne dla pobieranego pliku z plików .part.met oszczędza czas poświęcany na poszukiwanie przydatnych części.

o Pobranie i instalacja modułu

> Link do modułu znajdziesz na stronie domowej eMule w sekcji Pobierz.
> Rozpakuj pobrany plik i skopiuj libaccess_partfile_plugin.dll do folderu instalacji VLC (typowo: C:\Program Files\VideoLAN\VLC\plugins)
> Skonfiguruj eMule do użycia VLC jak opisano wyżej
>

Ważne: Moduł jest kompatybilny jedynie z podaną wersją VLC!

    Part File Access Modul v1.1 <=> VLC v0.6.2
    Part File Access Modul v1.2 <=> VLC v0.7.0

o Konfiguracja modułu

Po uruchomieniu VLC dialog do konfiguracji modułu znajduje się w Settings -> Preferences -> Moduły -> access -> access_partfile

Enable plugin for MPEG/AVI/non MPEG or AVI part files
Te trzy opcje decydują o tym które pliki powinny być przetwarzane przez moduł. "non MPEG or AVI part files" to pliki takie jak .ogg, .ogm, .mp3, .mkv itp.
Jeśli to możliwe, VLC spróbuje użyć któregoś ze swych domyślnych modułów gdy któraś z tych opcji zostanie wyłączona.

Provide a seekable stream for MPEG/AVI/non MPEG or AVI part files
Zwykle nie da się przemieszczać w czasie po uszkodzonym pliku. Włączając tę opcję stanie się to możliwe.
Te opcje działają jeśli moduł jest włączony dla poszczególnych typów plików. W niektórych przypadkach, zwłaszcza dla plików spoza formatu MPEG jak np. AVI, przeszukiwanie może nie działać poprawnie.

Enable plugin for all type of files (eMule part files and regular files)
Ten moduł został zaprojektowany do odtwarzania plików .part tworzonych przez eMule. W domyślnym module VLC jest błąd, który może zawiesić system przy próbie otwarcia takiego pliku. Ten moduł to obejście dla tego błędu i daje możliwość otwarcia przez niego wszystkich innych typów plików. Aktywacja tej opcji spowoduje, że każdy obsługiwany format będzie przetwarzany przez moduł niezależnie od tego, czy zostanie on otwarty z eMule, przez explorera, czy z linii poleceń.
Moduł dostępu do niekompletnego pliku eMule jest w stanie w pełni zastąpić domyślny moduł VLC.

Inne aplikacje do podglądu
Nie każdy odtwarzacz poradzi sobie z wszystkimi rodzajami plików. Jednym z najbardziej elastycznych jest na pewno VideoLAN Client, lecz programy takie jak Media Player Classic czy Zoom Player również dobrze odtwarzają niekompletne pliki.
By skonfigurować eMule do wyboru odtwarzacza trzeba w jego folderze instalacyjnym utworzyć plik PreviewApps.dat. Jest to zwykły plik tekstowy, który można utworzyć np. za pomocą Notatnika. Programy używane do podglądu muszą być podane w następującym formacie

<Etykieta Menu> = <Ścieżka do programu> <Lista argumentów przekazywana do linii poleceń>

<Etykieta Menu> Nazwa która pojawi się w menu
<Ścieżka do programu> Pełna ścieżka dostępu do odtwarzacza. Jeśli zawiera spacje musi być ujęta w " ".
<Lista argumentów przekazywana do linii poleceń> Opcjonalne polecenia przekazywane do programu
Przykłady:
VideoLAN Client 0.6.2=C:\Programme\VideoLAN-0.6.2\VLC\vlc.exe
VideoLAN Client 0.7.1=C:\Programme\VideoLAN\VLC\vlc.exe --config "%USERPROFILE%\Applicationdata\vlc\vlcrc-0.7.1"
Media Player Classic="C:\Programme\Media Player Classic\mplayerc.exe"
Uwagi:
o Uruchomienie eMule w trybie nieuprzywilejowanego użytkownika (opcja Run eMule as unprivileged user) może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych programów ponieważ są uruchamiane z takimi samymi ograniczeniami.
o Polecenia przekazywane z linii poleceń mogą równie dobrze być zmiennymi środowiskowymi systemu jak np. %USERPROFILE%. W tym przypadku zmienna będzie zamieniona na ścieżkę systemową do "Documents and Settings" z folderem użytkownika. To jest przydatne do konfiguracji niektórych programów by działały poprawnie w trybie nieuprzywilejowanego użytkownika.

 

Podgląd fragmentów plików wideo
Jeśli inny klient zezwoli na przejrzenie listy udostępnianych plików (Ustawienia -> Pliki -> Widzą moje pliki), możliwy jest krótki podgląd jego udostępnianych plików wideo.
Kliknij prawym przyciskiem myszy na żądany plik i z menu wybierz -> Podgląd. Zostanie wysłane żądanie przesłania 5 screenshotów z początkowych 10 minut filmu. Zostaną one wyświetlone w oddzielnej przeglądarce jak tylko będą dostarczone (może to trochę zająć). Ta funkcja działa tylko pomiędzy klientami w wersji 0.30b lub wyższej.

Applies to version: .42b +
Last update on: 2004-05-01, Monk


Last Update: 19.02.2005 1:13
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
 
  Wyszukiwanie Plików
System Kredytów
Identyfikacja Użytkownika
Ban Agresywnych Klientów
Wymiana Źródeł
Podgląd Plików
Sygnatura Online
IRC
Znajomi
Filtry IP
Kategorie
Serwer WWW
Przełączniki Linii Poleceń
MuleMRTG
Linki eD2k
Zarządzanie Źródłami
Obsługa Uszkodzeń
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy