SonSürüm: 0.50a | Community: 0.51c
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads


İndirmeler ve Paylaşılan Dosyalar HelpNAV
> İndirmelerim listeden yok oldu
> Aktarımlar'daki renkli çubuğun anlamı nedir?
> Kaynak sütununda xx / yy (zz) değerleri nedir?
> QR 'nin anlamı nedir?
> Neden Kaynaklarım Başka dosya için soruldu gösteriyor?
> Alfabetik sırada nasıl indirilir
> Çok fazla bağlantı anlamı nedir?
> İndirme'nin adını değiştirebilir miyim?
> Kırmızı ve yeşil ünlem işaretlerinin anlamı nedir?
> Dosyaya yorum / beğenilme oranı nasıl ekleyebilirim?
> Dosyanın sahte olduğunu nasıl anlarım?
> İndirmelerim tamamlanmıyor.
> İndirmelerim bitti fakat Hatalı olarak gösteriyor
> İndirmelerim bitti fakat gelen dosyalar içinde görünmüyor
> Geçici dosyalar için klasör çok büyük. Silebilir miyim?
> Dosyaları nasıl silebilirim / paylaştırmayabilirim?

İndirmelerim listeden yok oldu
Bu kötü arızalanmadan veya yeni sürüme güncellemeden sonra olabilir.

Downloads.txt dosyası eMule dizini içinde oluşturulur. İndirme listesindeki her bir dosyayı, ilişkilendirilmiş .part dosyası ile eD2K olarak içerir. Bu bağlantıları kullanarak ya dosyayı yeniden indirebilir yada MetMedic veya DonkeyDoctor gibi araçlar ile .part ve .part.met dosyaları arasındaki kopuk bağlantıyı yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
Seçenekler -> Dizinler'den, geçici klasör yolunun doğru girildiğini kontrol ediniz
Geçici klasördeki .part.met dosyalarını, kendi .part.met.BAK yedekleme dosyaları ile değiştiriniz.
Yardım içinde Sorun Giderme bölümünü kontrol edin.
Aktarımlar'daki renkli çubuğun anlamı nedir?
Renkler dosya parçalarının kullanılabilirliğini gösterir. Kırmızı, bu parça için şu an mevcut kaynak yok anlamına gelir. Daha fazla ayrıntı için bu konuya bakın.
Kaynak sütununda xx / yy (zz) değerleri nedir?
İndirme için bulunan kaynak sayısını gösteren değerlerdir.
• xx - Kullanışlı kaynak sayısı
• yy - Toplam kaynak sayısı
• + aa - Başka dosya için soruldu kaynak sayısı (sadece Gelişmiş Denetimler etkinleştirildiğinde gösterilir)
• zz - Şu anda aktarılan kaynak
QR 'nin anlamı nedir?
QR sıra numarası (queue rank) kelimelerinin kısaltılmış halidir ve sizin diğer istemci sırasındaki konumunuzdur. 20'nin altındaki QR kaynağından çok geçmeden aktarıma başlaması beklenebilir. Krediler sıranın size daha çabuk gelmesi için yardım eder.
Sıranız kısa bir süre için eMule'u kapatsanız veya IP'niz değişsede kaybolmaz.
Neden Kaynaklarım Başka dosya için soruldu gösteriyor?
eMule başka bir istemcinin sırasında sadece bir slotu meşgul eder. Eğer diğer kullanıcı sizin indirmek istediğiniz bir dosyadan fazlasına sahipse, eMule sadece bir dosya için sıraya gireceğinden bu dosya bittiğinde bir diğerine geçiş yapar. Sıraya girilemeyen dosyadaki aynı kaynak Başka dosya için soruldu notuna sahip olacaktır. Daha fazla ayrıntı için Kaynak Yönetimi'ne bakın.
Alfabetik sırada nasıl indirilir
Bulunan kaynakları mümkün olan en etkili biçimde kullanmak için birbirlerine ait olanları alfabetik sırada indirmek daha mantıklıdır. Alfabetik olarak isimlendirilerek (Dosya adına göre sıralayın, yeniden adlandırmak için F2'ye basın) indirmek istediğiniz dosyaları kontrol edin, kategori oluşturun ve dosyaları bu kategori içine taşıyın. Kategorinin sağ tuşla tıklanarak açılan içerik menüsündeki Alfabetik Sırada İndir'e tik koyun (seçin). Bu seçeneğin görünmesi ve çalışması için Gelişmiş Denetimler açılmalıdır. Daha fazla ayrıntı için Kaynak Yönetimi'ne bakın.
Çok fazla bağlantı anlamı nedir?
Bu kaynak durumunun anlamı açılabilir bağlantıdan daha fazla kaynak işleme sokulduğudur. Bu durum genellikle çok fazla dosya aktarım listesine eklendiğinde veya Sabit Sınır çok yükseğe ayarlandığında görünür.
İndirme'nin adını değiştirebilir miyim?
İndirme benzersiz adresleme değeriyle tanındığından ve adından tanınmadığı için indirmenin dosya adını istediğiniz her hangi bir isme değiştirebilirsiniz. Ya indirmenin üzerine sağ tuşla-tıklayarak menüden Ayrıntılar'ı seçin ve ileti içinde görülen Dosya Adı sekmesini kullanın ya da orta fare düğmesine veya F2 tuşuna basın. Dosya adını değiştirirken dosya uzantısını değiştirmediğinizden emin olun.
Kırmızı ve yeşil ünlem işaretlerinin anlamı nedir?
Ünlem işaretleri bu indirme için yorum ve beğenilme oranının göstergesidir.
• Yeşil = olumlu değerlendirme
• Kırmızı = olumsuz değerlendirme
Dosyaya yorum / beğenilme oranı nasıl ekleyebilirim?
Yorumları ve beğenilme oranlarını Paylaşılanlar ana sekmesinde ekleyebilirsiniz. Herhangi bir paylaşılmış dosyaya sadece orta fare düğmesiyle tıklayın veya sağ tuş ->Yorumlar'a tıklayın.
Lütfen faydalı yorumlar kullanınız!
Dosyanın sahte olduğunu nasıl anlarım?
Bulunan dosya adlarına bakarak kolaylıkla sahte olanları tanıyabilirsiniz. Herhangi bir indirme'ye sağ tuş -> Ayrıntılar -> Dosya Adı'na tıklamak veya orta fare düğmesine basmak indirme için bulunan tüm dosya isimlerinin listesini açar. Eğer bir çoğunun adı farklıysa veya birbirini tutmuyorsa büyük bir ihtimalle dosya sahtedir. Arama sonuçları, farklı dosya adları bulunduğu takdirde gezgin sitili + ile gösterir.
İndirmelerim tamamlanmıyor.
Çok uzun süre indirme tamamlanmassa, bundan iki şey sorumlu olabilir:
Tam kaynak yok:
Eğer ilerleme çubuğu maviye dönüşmeyen kırmızı parçlar gösterirse ve tüm bulunan kaynaklar hep aynı kayıp parçaya sahipse bu dosya muhtemelen ölüdür ve asla bitirilmeyecektir. Aktarım Listesi'ndeki Görülen Tamamlama sütunu, dosyanın tüm parçalarının mevcut olduğu tarihi gösterir.
Bozulmuş indirme:
Sunucu ana sekmesindeki Günlük penceresi, eğer bozulmuş parça alınmışsa bir giriş görüntüler. Eğer sürekli belirli bir dosya parçasını bozuk olarak alıyorsanız, bu indrime'nin tamamen bozulmuş olması (nadiren olur) mümkündür.
İndirmelerim bitti fakat Hatalı olarak gösteriyor
Bu hata genellikle geçici dosyalar ve gelen dosyalar için klasörler farklı sabit diskler veya bölümlerde olduğunda görünür. eMule indirmeyi bitiremez çünkü gelen diskinde yeterli boş alan yoktur.
İndirmelerim bitti fakat gelen dosyalar içinde görünmüyor
eMule indirmeyi bitti olarak görüntülediğinde ama dosya gelen dizinine taşınmadığında bunu elle yapabilirsiniz. İlk -> Ayrıntılar'a bakın ve dosyanın boyutlarını karşılaştırarak gerçekten bittiğinden emin olun. Ayrıca .part dosya'sının numarasını not edin ve dosya adını panoya kopyalayın. Windows Gezgini aracılığıyla geçici klasörü bulun, uygun olan dosyayı gelen klasörünüze taşıyın ve adını panoya kopyaladığınız son ismi kullanarak yeniden adlandırın. Dosya'nın uzantısına dikkat edin. Çoğu zaman böyle dosyalar daha fazla .part.met dosyasıyla ilişkilendirilmez.

Geçici dosyalar için klasör çok büyük. Silebilir miyim?
Bu klasör tamamlanmamış tüm indirmelerinizi depolar. Bunu silmeniz şu anki tüm indirmelerinizi silmeniz anlamına gelir! eMule'da kullanılan aktarım sisteminden dolayı sadece bir kaç kilobayt indirilmiş olmasına rağmen bitmiş indirmenin kaplayacağı bütün alanı kaplayabilir.

Dosyaları nasıl silebilirim / paylaştırmayabilirim?
eMule dosyaları:

indirme'nin parçası (iri parçası) tamamlanır ve hatalar için kontrol edilir edilmez paylaştırır
Gelen Dosyalar klasörü içinde dosyalar olduğunda veya Seçenekler -> Dizinler -> Paylaşılan Dizinler'den paylaşım için işaretlenir işaretlenmez paylaştırır

Paylaşımı kaldırmak için dosyaları gelen klasörünüz veya paylaşım için işaretlenmiş klasörler dışına taşımalısınız. Ayrıca Paylaşılanlar ana penceresinde sağ fare düğmesi -> Diskten Sil 'i kullanarak dosyaları silebilirsiniz.
İndirilmekte olanların paylaşımı etkisizleştirilemez.

Orjinalinin Güncellenmesi: Monk tarafından 2004-08-18


Last Update: 26.02.2006 16:18
SSS
 
  Kurulum ve Güncellemeler
Sunucu, Bağlantı ve ID
Krediler
Ayarlar ve Hız
Diğer
eMule Kullanımı
İndirmeler ve Paylaşılan Dosyalar
Krediler
Simgeler
Genel Bilgiler
Seçenekler


Privacy Policy