SonSürüm: 0.50a | Community: 0.51c
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads


Sunucu, Bağlantı ve ID HelpNAV
> Kademlia'ya nasıl bağlanılır ?
> Sunucu listesi nereden alınır ?
> Hangi sunucu en iyisi ve en hızlısı ?
> Ne kadar sıklıkla sunucu listesini güncellemeliyim ?
> eMule neden bağlanmaz ?
> Neden düşük ID alıyorum ?
> eMule sunucudan sürekli kopuyor

>Kademlia'ya nasıl bağlanılır ?
eMule bulduğu uyumlu istemcilerden önyükleme yaparak Kademlia ağına otomatik olarak girmeyi dener. Eğer basitçe kendi bağlanmazsa, Kademlia ana penceresinden Önyükleme -> Bilinen istemcilerden'i seçin ve sonra sunucuyu bağlanın ve indirmeye başlayın. Kademlia sonradan bağlanacaktır.
Sunucu listesi nereden alınır ?
http://ed2k.has.it– Sadece eMule'a Ekle'ye tıklayın
Hangi sunucu en iyisi ve en hızlısı ?
En hızlı veya en iyi sunucu yoktur. Bunlar ağa bağlanmak, dosyaları ve kaynakları aramak için kullanılır. eMule, listesindeki her sunucuya ve Genel Arama kullanılarak tüm sunuculara arama sonucu için sorar.
Aynı zamanda eMule diğer eMule istemcileri ile kaynakları değiş tokuş yapar ve bu yüzden kaynak bulmak bu yolla daha hızlıdır.
Ne kadar sıklıkla sunucu listesini güncellemeliyim ?
Açık olan oturumlarda veya eğer eMule'u düzenli olarak kullanıyorsanız sunucu listesini güncellemeye gerek yoktur tabiki eMule'un varsayılan ayarları (Seçenekler -> Sunucu -> Sunucuya bağlandığında sunucu listesini güncelle ve -> İstemci bağlandığında sunucu listesini güncelle) güncel kalmasını sağlayacaktır.
eMule neden bağlanmaz ?
Sunucular göçebileceği için veya cevap vermediği için eMule'un bağlanması zaman alabilir. Eğer eMule tüm sunuculara bağlanmıyorsa, en son sunucu listesine sahip olduğunuzdan emin olun ve güvenlik duvarı, yönlendirici, çevirmeli bağlantı programı gibi yazılımların eMule'un trafiğini engellemediğini kontrol edin. Bunu çok kolay bir şekilde Seçenekler -> Bağlantı -> İstemci Bağlantı Noktaları -> Bağlantı Noktalarını Sına'dan Bağlantı Noktası Sınaması işlevini kullanarak kontrol edebilirsiniz.
Aynı zamanda Seçenekler -> Sunucu -> Sadece statik sunuculara otomatik bağlan'ı işaretleyebilirsiniz. Eğer işaretliyse ve geçerli sunucular ile staticservers.dat dosyasını elde edemiyorsanız, eMule bağlanmayacaktır.
Neden düşük ID alıyorum ?
eMule sadece, eğer Seçenekler -> Bağlantılar ekranında bilgisayarınıza dışarıdan ulaşılabilir bağlantı noktalarını tanımladıysanız tam olarak çalışacaktır. Varsayılan olarak bunlar:
  • 4662 TCP (Sunucu bağlantısı)
  • 4672 UDP (Kademlia)
  • 4711 TCP (Web Arabirimi)
Bunların engellenmesi için birkaç muhtemel sebep vardır:
• Güvenlik Duvarları - aynı zamanda Windows XP içinde bulunan. (WinXP SP2 varsayılan olarak etkinleştirir!)
• Yönlendiriciler (Routers)
• Bazı ISS'lerin çevirmeli bağlantı yazılımı
• Bağlantı paylaşım yazılımları / Yazılım yönlendiriciler
• NAT bağlantılı ağlar
• Internet Servis Sağlayıcılar tarafından engellenen bağlantı noktaları
Kullandığınız yazılım veya donanımı herhangi bir güvenlik duvarı yada yönlendirme işlevi için kontrol edin ve gelen bağlantıları bahsedilen bağlantı noktalarından düzgün bir şekilde kabul etmesi için ayarlayın. Aynı zamanda, normal olarak diğer programlar tarafından kullanılan 6666, 80 veya 20 gibi varsayılan olmayan bu bağlantı noktalarını eMule'un kullanmasını sağlayabilirsiniz ve tabiki bunlara izin verildiği sürece.
Güvenlik Duvarları ve Yönlendiriciler bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
eMule sunucudan sürekli kopuyor
eMule'un neden sunculardan koptuğu konusunda bazı sebepler var:
• Sunucu sorunu
• Genel ağ sorunu
eMule daima sunucuyla bağlantısı kesildiğinde yeniden bağlanır. Bu önemli bir olay değildir.

Orjinalinin Güncellenmesi: Monk tarafından 2003-09-03Last Update: 29.12.2005 15:49
SSS
 
  Kurulum ve Güncellemeler
Sunucu, Bağlantı ve ID
Krediler
Ayarlar ve Hız
Diğer
eMule Kullanımı
İndirmeler ve Paylaşılan Dosyalar
Krediler
Simgeler
Genel Bilgiler
Seçenekler


Privacy Policy