NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Różne HelpNAV
> Dlaczego przeglądanie www jest takie wolne kiedy eMule jest włączony?
> Co to jest Mod?
> Czy mody są lepsze lub szybsze?
> Dostaję wiadomości, że mój eMule został zabanowany
> Gdzie uzyskam więcej pomocy?
> Czy eMule jest anonimowy?
> Mój firewall zgłasza ataki lub dlaczego eMule wysyła maile?
> Mój firewall wciąż zgłasza połączenia po tym jak zamknę eMule
> Co to jest Filtr IP?
> Czy mogę skopiować Pomoc / FAQ na moją własną stronę?
 
Dlaczego przeglądanie www jest takie wolne kiedy eMule jest włączony?
Zależnie od ustawień, eMule może otworzyć dość dużo połączeń, także używa on sporej przepustowości łącza. To może spowolnić inne aplikacje internetowe. Szczególnie złe / zbyt wysokie ustawienia limitów połączeń powodują osłabienia wydajności.
Co to jest Mod?
Odkąd każdy może używać kodu źródłowego eMule, wielu ludzi wypuściło zmienione wersje oryginału. Te wersje nie są wspierane przez oficjalną ekipę eMule.
Czy mody są lepsze lub szybsze?
W większości nie. Oficjalne wersje eMule mają zysk z rozwoju modów, lecz ludzie je projektujący nie mogą zmieniać zbytnio wewnętrznego zachowania eMule ryzykując utratę kompatybilności z resztą sieci. To sprawia, że jakiekolwiek przyspieszenia są mało prawdopodobne.
Mody oferują nowe możliwości i nowe błędy które możesz lubić lub nie, jednak niektóre mają złe cechy które niezwykle szkodzą całej sieci. Tych leecherskich wersji nie wolno używać i oficjalna wersja eMule próbuje je odciąć stosując funkcje bezpieczeństwa i banując je.
Wersje modów dostępnych na naszym forum trzymają się zasad panujących w sieci.
Dostaję wiadomości, że mój eMule został zabanowany
Oficjalne wersje eMule nie wysyłają tych wiadomości, pochodzą one od modów. Jeśli używasz oficjalnej wersji możesz je spokojnie zignorować lub odfiltrować.

Gdzie uzyskam więcej pomocy?
Jeśli nie wszystko jest jasne po przeczytaniu FAQ i pomocy możesz zapytać na:

Forum (prosimy użyć funkcji przeszukiwania przed rozpoczęciem nowego wątku)
IRC - Przejdź na zakładkę IRC w swoim eMule i kliknij Podłącz. By wejść na polski kanał pomocy wpisz /join #emule-polish. Są również inne kanały pomocy jak #emule-english, #emule-french, #emule-spanish lub #emule-dutch.
Czy eMule jest anonimowy?
Sieci P2P opierają się na bezpośrednich połączeniach między dwoma klientami by przekazywać dane. By tego dokonać IP klienta musi być znane. Ten numer czyni użytkownika identyfikowalnym i namierzalnym. Są tylko dwie drogi gwarantujące anonimowość: routowanie ruchu przez anonimowe serwery proxy lub tunelowanie przez innych klientów.
Serwery proxy mają wiele wad. Mogą zostać zamknięte, stopień anonimowości zależy od wiarygodności administratora, a prędkość łącza jakiej potrzebują kosztuje dużo pieniędzy. Weźmy przeciętny serwer, do którego podłączyło się 100.000 użytkowników. Każdy podłączony klient tworzy obciążenie 10kB/s w każdym kierunku. Serwer musiałby uporać się z obciążeniem 2.000MB (1,9GB) na sekundę. Nikt nie może pozwolić sobie na takie serwery.
Routowanie całego ruchu przez innych klientów prowadzi do podobnych wniosków, gdyż połowa ruchu była by zużyta na zachowanie anonimowości. To oznacza, że każdy użytkownik musiałby wysyłać dwa razy więcej niż teraz by zachować wydajność sieci na aktualnym poziomie.
W tej chwili nie istnieje bezpieczna i rozsądna droga by uczynić sieć P2P anonimową!
Mój firewall zgłasza ataki lub dlaczego eMule wysyła maile?
Programowe firewalle analizują ruch kontrolując porty przez które nawiązywane są połączenia. Wiele portów jest powszechnie używanych tylko przez wybrane aplikacje. Klienci poczty dla przykładu używają portu 110 by odbierać wiadomości i 25 by je wysyłać. Również trojany i inne szkodliwe oprogramowanie używa specyficznych portów.
Wszystkie numery portów można ustawić w eMule i niektórzy użytkownicy ustawiają je na porty zwykle używane przez inne aplikacje. To może powodować informacje o atakach lub błędne ostrzeżenia o wysyłaniu maila, tylko przez to że eMule łączy się na jakiś port.
Jeśli używasz oficjalnej wersji eMule możesz być spokojny o to, że nie wysyła żadnych niechcianych informacji. Nie są także jak dotąd znane żadne exploity na aktualną wersję 0.30b.
Mój firewall wciąż zgłasza połączenia po tym jak zamknę eMule
Twój eMule staje się znany w sieci jako źródło dla innych klientów. Także serwer rozpowszechnia Cię jako źródło plików które udostępniasz. Gdy wyłączasz eMule wciąż otrzymujesz zapytania od innych klientów czy połączenie jest wciąż możliwe. Ten efekt minie po jakimś czasie.

Co to jest Filtr IP?
Filtr IP jest używany do blokowania połączeń do niektórych adresów sieciowych które mogą być szkodliwe dla sieci. Najbardziej popularne strony z plikami adresów to Methlabs, Bluetack, lub Lussnig's IP Filter. Wklej link, na przykład http://bluetack.co.uk/config/antip2p.txt w okno Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Aktualizuj z URL i kliknij Load. Linki mogą także prowadzić do spakowanych list w formacie zip.
Czy mogę skopiować Pomoc / FAQ na moją własną stronę?
Możesz kopiować jakąkolwiek część tej pomocy i FAQ o ile zachowasz imię autora i umieścisz link do http://www.emule-project.net. To miłe i okazuje szacunek jeśli dasz mi znać że to robisz.

Updated on: 2004-08-18 by Monk


Last Update: 18.02.2005 20:44
FAQ
 
  Instalacja i Uaktualnianie
Serwer, Połączenie i ID
Ustawienia i Prędkość
Kredyty
Pobierane i Udostępniane Pliki
Jak używać eMule
Różne
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy