NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Pobierane i Udostępniane Pliki HelpNAV
> Moje pobierane pliki znikły z listy
> Co oznacza kolorowy pasek w zakładce Transfer?
> Co oznaczają liczby xx / yy (zz) w kolumnie Źródeł?
> Co oznacza QR?
> Dlaczego moje źródła wskazują na Zapytanie o inny plik?
> Jak pobierać w porządku alfabetycznym?
> Co oznacza Zbyt wiele połączeń?
> Mogę zmienić nazwę pliku?
> Co oznaczają czerwone i zielone wykrzykniki?
> Jak mogę dodać komentarz / ocenić plik?
> Skąd mogę wiedzieć, że plik jest uszkodzony / podrobiony (fake)?
> Pobieranie pliku nie może się zakończyć.
> Pobieranie się zakończyło ale ma status Błędny
> Pobieranie się zakończyło ale pliku nie ma w folderze zakończonych plików (Incoming)
> Folder dla tymczasowych plików jest zbyt duży. Mogę go usunąć?
> Jak mogę usunąć / nie udostępniać więcej pliku?

Moje pobierane pliki znikły z listy
To się może zdarzyć, jeśli eMule nie został zamknięty poprawnie lub po uaktualnieniu do nowej wersji.

W folderze eMule znajduje się plik downloads.txt. Zawiera każdy plik z listy jako link eD2k z przypisanym plikiem .part. Możesz zacząć pobierać plik od początku lub odnowić powiązanie między plikami .part i .part.met przy pomocy programu MetMedic lub DonkeyDoctor.
Sprawdź, czy podana jest poprawna ścieżka do tymczasowego folderu w Ustawienia -> Foldery
Zamień pliki .part.met w tymczasowym folderze na ich kopie (pliki z rozszerzeniem .part.met.BAK).
Sprawdź rozdział Pobierane pliki w Pomocy.
Co oznacza kolorowy pasek w zakładce Transfer?
Kolory przedstawiają dostępność poszczególnych części pliku. Czerwony oznacza, że nie znaleziono żadnych źródeł. Zobacz ten topic by dowiedzieć się więcej.
Co oznaczają liczby xx / yy (zz) w kolumnie Źródeł?
To są liczby źródeł znalezionych dla tego pliku.
• xx - Liczba przydatnych źródeł
• yy - Liczba wszystkich źródeł
• +aa = Liczba źródeł z Zapytaniem o inny plik (A4AF) (widoczna tylko gdy zaznaczone jest Pokaż więcej kontrolek - tryb zaawansowany w Ustawienia -> Rozszerzone ustawienia)
• zz - Liczba źródeł z których aktualnie pobierasz
Co oznacza QR?
QR to skrót od współczynnik kolejki (queue rank) i jest Twoją pozycją w kolejce innego klienta. Jeśli QR jest poniżej 20 można się wkrótce spodziewać pobierania. Kredyty pomagają przechodzić szybciej kolejkę.
Nie tracisz kolejki gdy zmieni się Twój IP lub eMule zostanie zamknięty na krótki czas.
Dlaczego moje źródła wskazują na Zapytanie o inny plik?
eMule zajmuje tylko jeden slot w kolejce innego klienta. Jeśli jakiś klient udostępnia więcej niż jeden plik który chcesz pobrać, eMule stanie w kolejce tylko po jeden plik i gdy zakończy jego pobieranie przełączy źródło na następny. Dla tego samego źródła w innym pliku pojawi się informacja Zapytanie o inny plik. Zobacz rozdział Zarządzanie źródłami by dowiedzieć się więcej.
Jak pobierać w porządku alfabetycznym?
Sensowne jest pobieranie plików w porządku alfabetycznym w tej samej kategorii by wykorzystać jak najwydajniej znalezione źródła. Upewnij się, że nazwy plików są uporządkowane alfabetycznie w takiej kolejności w jakiej chcesz je pobrać (posortuj według nazw, wciśnij F2 żeby je zmienić), stwórz dla nich kategorię i przenieś je do niej. W menu kontekstowym kategorii zaznacz Pobieraj w porządku alfabetycznym (prawym myszy na nagłówku zakładki kategorii). Tryb zaawansowany - Pokaż więcej kontrolek musi być aktywny w Ustawienia -> Rozszerzone ustawienia aby mogło to działać. Zobacz rozdział Zarządzanie źródłami by dowiedzieć się więcej.
Co oznacza Zbyt wiele połączeń?
Ten status oznacza, że jest więcej źródeł do których trzeba wysłać zapytanie niż połączeń które można jednocześnie otworzyć. Zwykle pojawia się gdy zbyt wiele plików zostanie dodanych do pobrania lub wartość w Ilość źródeł na plik jest za wysoka.
Mogę zmienić nazwę pliku?
Możesz zmienić nazwę na cokolwiek co Ci się podoba dzięki temu, że pliki nie są rozpoznawane po nazwie lecz przez unikalny hash. Zaznacz plik i wybierz Informacje o pliku z menu kontekstowego lub wciśnij środkowy przycisk myszy. Nie zapomnij o rozszerzeniach podczas zmiany nazwy w zakładce Nazwa pliku.
Co oznaczają czerwone i zielone wykrzykniki?
Wykrzykniki są odzwierciedleniem komentarza lub oceny dla pliku.
• Zielony = pozytywna ocena
• Czerwony = negatywna ocena
Jak mogę dodać komentarz / ocenić plik?
Możesz oceniać i dodawać komentarze w zakładce Pliki. Kliknij środkowym przyciskiem myszy lub prawym i z menu wybierz Zmień komentarz dla tego pliku.
Prosimy dodawać pomocne komentarze!
Skąd mogę wiedzieć, że plik jest uszkodzony / podrobiony (fake)?
Żeby dowiedzieć się czy plik jest podrobiony możesz porównać nazwy pliku u innych klientów. Kliknij prawym myszy na pliku -> Pokaż szczegóły -> Nazwa pliku by zobaczyć wszystkie znalezione nazwy. Jeśli się różnią między sobą, najprawdopodobniej nie jest to plik który chcesz pobrać. W wynikach wyszukiwania przy nazwie pliku znajduje się + jeśli znaleziono różne nazwy. Kliknij go żeby rozwinąć listę.
Pobieranie pliku nie może się zakończyć.
Jeżeli pobieranie pliku nie chce się zakończyć przez długi czas, mogą być dwie przyczyny:
Brak źródeł:
Jeśli pasek postępu ma czerwone części, które nigdy nie zamieniają się na niebieskie i wszystkie znalezione źródła mają te same brakujące części, wtedy prawdopodobnie plik jest martwy i nigdy go nie pobierzesz. Kolumna Ostatnio widziany cały w Transfer pokazuje datę kiedy wszystkie części pliku były dostępne.
Uszkodzony plik:
Jeśli pobrano uszkodzoną część zostanie wyświetlona informacja w Log w zakładce Serwery. Jeśli zawsze dostajesz tą samą uszkodzoną część, prawdopodobnie cały plik jest uszkodzony (rzadki przypadek).
Pobieranie się zakończyło ale ma status Błędny
Ten błąd jest najczęściej pokazywany kiedy foldery tymczasowy i pobranych plików są na innych partycjach. eMule nie może przenieść pliku ponieważ jest za mało miejsca na dysku gdzie znajduje się folder pobranych plików. Sprawdź także, czy nazwa pliku nie zawiera złych znaków, czyli \ / : * ? " < > lub |.
Pobieranie się zakończyło ale pliku nie ma w folderze zakończonych plików (Incoming)
Kiedy eMule pokazuje informację, że zakończył pobieranie ale plik nie został przeniesiony do folderu pobranych plików, możesz to zrobić sam. Najpierw sprawdź -> Informacje o pliku i upewnij się, że plik został pobrany w całości porównując rozmiary. Zapamiętaj także numer pliku .part i skopiuj jego końcową nazwę do schowka. Przenieś plik z tymczasowego folderu do pobranych plików i zmień jego nazwę używając schowka. Pamiętaj o rozszerzeniu. W większości przypadków takie pliki nie mają przypisanych plików .part.met.

Folder dla tymczasowych plików jest zbyt duży. Mogę go usunąć?
Ten folder zawiera wszystkie Twoje niedokończone pobierane pliki. Usuwając je, usuniesz je także z dalszego pobierania. System pobierania eMule może spowodować, że tymczasowy plik będzie miał rozmiar pobranego pliku, mimo że pobrano tylko kilka kilobajtów.

Jak mogę usunąć / nie udostępniać więcej pliku?
eMule udostępnia plik jak tylko:

pełna część pliku (chunk) zostanie pobrana i sprawdzona czy nie zawiera błędów
pliki znajdą się w folderze pobranych plików lub są zaznaczone jako udostępnione w Ustawienia -> Foldery -> Udostępnione foldery

By usunąć plik z listy udostępnianych musisz przenieść go poza folder pobranych lub udostępnianych plików. W zakładce Pliki możesz również usunąć go całkowicie używając prawego klawisza myszy -> Usuń z dysku.
Udostępniania aktualnie pobieranych plików nie da się wyłączyć.

Update on: 2004-08-18 by Monk


Last Update: 30.03.2005 16:13
FAQ
 
  Instalacja i Uaktualnianie
Serwer, Połączenie i ID
Ustawienia i Prędkość
Kredyty
Pobierane i Udostępniane Pliki
Jak używać eMule
Różne
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy