NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51c
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Dla Początkujących HelpNAV
1. Pobranie i instalacja
Tu pobierz eMule. Możesz wybrać między instalatorem lub plikiem exe spakowanym zipem. Rozpakuj plik gdziekolwiek chcesz i uruchom eMule.exe
 

Uwaga:
Jeśli używasz Windows98 możesz otrzymać informację o błędzie, że plik oleacc.dll nie został odnaleziony. Ten plik jest częścią MS System Updates for Win98.

2. Ustawienia
Po uruchomieniu eMule wejdź w Ustawienia. Poniżej opisane są tylko podstawowe z nich. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów przeczytaj cały FAQ
 

- Ogólne

   

Nick.
Wpisz swoją nazwę w sieci. Nick http://emule-project.net jest po prostu nudny.

    Przypisz eMule do linków formatu eDonkey w przeglądarce
By eMule przejmował ten specjalny format linku wciśnij przycisk . Jeśli jest on nieaktywny eMule został już do nich przypisany.
  - Parametry łącza
Parametry Łącza jest najważniejszym działem w Ustawieniach. Proszę znajdź czas, aby przeczytać uważnie to wyjaśnienie.
    Wizard
Do szybkich ustawień możesz także użyć Wizarda. Da Ci dobre wartości na początek.
 
  o System Operacyjny
    Zalecane jest używanie nowszych systemów operacyjnych jak Windows 2000 lub XP ponieważ radzą sobie lepiej z większą ilością połączeń niż Windows 9x/ME
  o Równoległe pobierania
    To ustawienie będzie miało wpływ na maksymalną liczbę źródeł na plik, a nie na liczbę plików, które możesz pobierać na raz. Im więcej jest ich na liście transferów, tym mniejsza powinna być liczba źródeł. Wybierz ile mniej więcej będziesz ich miał do pobrania na swojej liście.
Uwaga:
Nie dodawaj zbyt wielu plików do pobrania. Liczba znalezionych źródeł w zakładce Statystyka nie powinna być większa niż ~3000. Za dużo źródeł będzie tylko blokować łącze przez ciągłe wysyłanie do nich zapytań. Kiedy rozwiniesz listę źródeł do pliku w zakładce Transfer i zobaczysz dużą liczbę Zbyt wiele połączeń masz za dużo źródeł jak na swoje łącze by eMule sobie z nimi poradził. Zmniejsz wartość w Ostateczny limit.
  o Typ połączenia
    Wybierz typ swojego połączenia z listy. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej prędkości łącza. Jeśli nie ma go na liście wybierz Własne i wpisz parametry poniżej w pola Prawdziwa przepustowość. Pamiętaj o różnicy pomiędzy kiloBits/s [kb/s] i kiloBytes [kB/s]. 1 Byte = 8 Bits.
  Kliknij Zatwierdź by zakończyć ustawienia Parametrów łącza.
 

- Foldery
W Ustawienia -> Foldery możesz wybrać gdzie zostaną zapisane pobrane pliki oraz folder tymczasowych plików.
Pliki z folderów zaznaczonych w Udostępnione foldery będą dostępne w całej sieci. Jeśli chcesz dołączyć podfoldery przytrzymaj klawisz CRTL przy zaznaczaniu głównego folderu.

Uwaga:
Jeśli zamieniasz eDonkey2000 na eMule po prostu wprowadź te same ścieżki do pobranych i tymczasowych plików których używałeś w eDonkey. Pliki zostaną automatycznie załadowane po restarcie eMule.

3. Serwery
  Serwery są potrzebne, aby zezwolić Ci na dostęp do sieci. Przy pierwszym starcie eMule ważne jest by mieć najnowszą listę serwerów.
    Najłatwiejszym sposobem jest uaktualnienie jej przez ramkę Aktualizuj plik server.met z URL. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej detali o uaktualnianiu listy serwerów.
   
    Jest wiele stron internetowych, które oferują dobre pliki server.met, ale dla szybkiego startu skopiuj ten link
   
http://ocbmaurice.dyns.net/pl/slist.pl?download/server-good.met
   

i wklej w ramkę do aktualizacji listy. Zostanie ona pobrana po kliknięciu Aktualizuj. Podziękowania dla Maurice za serwis z listą serwerów.
Ile serwerów zostało dodanych do Twojej listy będzie pokazane w zakładce Serwery w oknie Log.

4. Połączenie z serwerem
  Jeśli uaktualniłeś listę serwerów, kliknij ikonkę Podłącz w lewym górnym rogu.
  Jeśli zostaniesz pomyślnie połączony z serwerem, pasek statusu na dole eMule powinien wyglądać tak:
 

Ważne:
Masz high ID, wszystko jest w porządku.
Jeśli masz taką ikonę przy każdym połączeniu, znaczy że masz Low ID. Poczytaj o ID, Firewallach i Routerach w FAQ

5. To już wszystko!
 

Teraz możesz zacząć szukać plików bezpośrednio przez eMule (użyj sposobu wyszukiwania Globalny jeśli otrzymujesz mało wyników), przez wyszukiwanie oparte na www lub wiele stron z linkami eD2k.

6. Dodatkowe rzeczy, które powinieneś wiedzieć:
  o Objaśnienie znaczenia ikon w eMule
  o Kolory paska postępu
  o QR - Współczynnik kolejki
  o Jeśli chcesz mieć dobry transfer dodawaj pliki z wieloma źródłami. Pliki które mają mniej niż 100 źródeł uważane są za rzadkie i może zająć trochę czasu zanim je ściągniesz. Bądź cierpliwy!
  o eMule im dłużej działa tym lepsze ma wyniki. Nie spodziewaj się ogromnych transferów zaraz po starcie.
  o Ta sieć jest najlepiej wyposażona dla dużych plików. Prosimy nie udostępniać dużych kolekcji małych plików. To powoduje niepotrzebne obciążenie serwerów.
  o Będziesz nagrodzony za udostępnianie plików.
     
Baw się dobrze z eMule!

Last Update: 19.02.2005 2:31
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy