NajnowaszaWersja: Stable: 0.50a | Beta: 0.50b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Uaktualnianie Listy Serwerów HelpNAV

Dla eMule, eDonkey2000, serwery są punktem wejścia do sieci eD2k. Połączenie z serwerem jest konieczne by dostać się do jej zasobów i uczynić swojego klienta w niej znanym.

Zasadniczo serwery przechowują jedynie indeksy do plików które użytkownicy udostępniają. Wyszukiwanie plików lub źródeł odbywa się za pośrednictwem serwerów.

Uaktualnienie listy serwerów jest tak na prawdę potrzebne tylko przed pierwszym podłączeniem do sieci. Jak tylko eMule podłączy się do serwera oferuje on wiele inteligentnych funkcji jak Wymiana informacji o źródłach między klientami lub automatyczne uaktualnienia listy znanych serwerów.

Jest kilka sposobów uaktualnienia listy serwerów w eMule:

Przydatne opcje w Ustawienia -> Serwer

o Aktualizuj listę serwerów podczas uruchamiania
W folderze instalacji eMule znajdziesz plik adresses.dat. Otwórz go w dowolnym edytorze ASCII (np. Notatniku) i wprowadź poprawny adres URL do pliku server.met. Pobrany będzie jedynie plik z pierwszego poprawnego adresu.
Uaktywniając tę opcję eMule pobierze listę serwerów zaraz po starcie programu.

o Aktualizuj listę serwerów przy podłączeniu
Serwery eDonkey znają w pewnym stopniu inne serwery w sieci. Zaznaczając tę opcję eMule pobierze listę znanych serwerów z serwera do którego się podłączy.

o Aktualizuj listę serwerów przy podłączeniu klienta
Ta funkcja działa przy podłączeniu innego klienta do Twojego. Zostaną porównane listy po obu stronach i uaktualnione w razie potrzeby.

Uwaga:
Ostatnie dwie opcje spowodują, że lista zawsze będzie aktualna. Regularne uaktualnienia nie są potrzebne.

Aktualizuj plik server.met z URL

Wprowadź adres URL do pliku server.met w to pole i kliknij Aktualizuj. Okno Log poinformuje Cię ile serwerów zostało dodanych.

Nowy serwer

Wprowadź IP i nazwę pojedynczego serwera by dodać go do listy. Jeśli w log zobaczysz informację, że serwer nie został dodany, już istnieje on na liście.

Dodawanie serwerów przez IRC
Na oficjalnych kanałach eMule dostępne jest polecenie !serverlist. Wyświetli ono wiadomość z adresami URL z których można pobrać listę. Jeśli używasz klienta IRC w eMule, linki do plików server.met mogą być dodane bezpośrednio przez kliknięcie na nie.

Dodawanie serwerów przez link internetowy
Sieć eDonkey2000 oferuje specjalny format linku, np. ed2k://|server|IP|port|/ by dodać serwer bezpośrednio do eMule.


Last Update: 14.02.2005 20:53
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
Serwery
 
  Uaktualnianie Listy Serwerów
Adresy do List Serwerów
Dynamiczna Translacja DNS
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia