SonSürüm: 0.50a | Community: 0.51c
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads


Kullanılan Dosyalar HelpNAV

eMule'un çalışma zamanı süresince oldukça çok dosya kullanılır veya ilk çalıştırılmasında oluşturulur. Bunların bir çoğu eMule'un config klasöründe oluşturulur, diğerleri Seçenekler'de belirlenen geçici dizinlerde veya doğrudan eMule'un kurulum dizininde bulundurulur.

o
Known.met
Known.met dosyası, paylaşılan veya şu anda indirme listesinde olan tüm dosyaları eMule'un bilmesi için saklar. Dosya boyutu, dosya adı, adresleme grubu, adresleme değeri ve bazı istatistikler gibi her dosya bilgisini saklar.
o
Clients.met
Bu dosya eMule'unuz ile tüm kullanıcıların sahip olduğu kredileri saklar.
o
Server.met
Bilinen tüm sunucuları içerir.
o
Emfriends.met
Eğer kullanıcılar arkadaşlar listesine eklenirse bu dosya da depolanır.
o
Preferences.ini
Seçenekler iletisindeki tüm seçenek gruplarını ve sütun boyutu vs. gibi görsel ayrıntılar hakkında bilgileri saklar.
o
Fileinfo.ini
Kendi paylaşılan dosyalarınız için Yorum veya Beğenilme Oranlarını saklar.
o
Category.ini
İsim, yorum ve renk kodlaması gibi kategoriler'inizin ayarlarını depolar.
o
Ipfilter.dat
Bu dosya IP Süzgeci tarafından süzülen IP aralıkları ve erişim seviyelerini içerir. Aynı zamanda Seçenekler -> Güvenlik'e bakın
o
Onlinesig.dat
Online Signature, eMule'un bağlandığı sunucuyu, gönderme ve indirme istatistiklerini içeren küçük bir dosyadır. IRC programcıkları (script) ve imza imajları tarafından kullanılabilir.
o
Preferences.dat
Kullanıcı adreslemesini saklar. Bu, eMule'un ilk çalıştırılmasında hesaplanan bir değerdir ve ağ içinde bu istemciyi tanıtmak için kullanılır. Kredi sistemi ve arkadaşlar için kullanılır.
o
Sharedir.dat
Paylaşılan tüm dizinlerin yolunu tutar.
o
Staticservers.dat
Statik sunucular IP'lerini asla değiştirmez ve teorik olarak her zaman ağ içinde çevrimiçidirler. Bu sunucular, sunucu listesinin içerik menüsünden (sağ fare tuşu) staticservers.dat dosyasına eklenebilir. Aynı zamanda Seçenekler -> Sunucu'ya bakın
o

Addresses.dat
eMule başlangıçta bu dosya içinde sağlanan server.met'ler için geçerli adreslerle sunucu listesini günceller. Seçenekler -> Sunucu'da bu listeyi düzenlemek için düğme ve başlangıçta güncellemek için seçenek bulunur. Ayrıca bu dosyada zaten adres(ler) bulunuyorsa Sunucular sekmesinde Server.met'i URL'den Güncelle alanına adres yazmadan Güncelle düğmesine basarak server.met dosyası güncellenebilir. Dosya birden fazla adres içerebilir (her satırda bir tane) ama geçerli server.met dosyasını almak için her zaman ilk adresten başlanır.

o
AC_SearchStrings.dat
Kullanılan her arama dizgisi kaydedilir ve eğer yeni arama öncekiyle eşleşirse otomatik-tamamlama sağlanır.
o
AC_ServerMetURLs.dat
Yukarıdaki dosya ile aynıdır. Tek fark bunun server.met dosyasını güncellemek için girilen URL'yi yeniden kullanmak için depolamasıdır. Server.met'lerin adreslerini bir çok sitenin düzenli olarak değiştirdiğini düşünün.
o
Cryptkey.dat
İstemcinizin benzesiz 384 bit özel RSA anahtarını içerir
o
eMule.tmpl
*.tmpl dosyaları Web Arabirimi için gerekir. Bunlar görüntülenen sayfaların seçeneklerini ve düzenini tanımlar.
o
xx.part
Parça dosyaları bitmemiş indirmelerdir. eMule aynı anda birden fazla kullanıcıdan indirebilir, bu yüzden *.part dosyaları her zaman bitmiş indirmenin boyutuna sahiptir. Eksik parçalar sadece sıfırlarla doldurulur. En son sürümde ve NTFS dosya sistemi kullanıldığında, sıfırlarla doldurmayı engelleyen ve bunu yaparak daha çok dosya alanı kazandıran, tamamlanmamış dosyaları 'seyrek' olarak paylaş seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.
o
xx.part.met
Her *.part dosyası *.part.met dosyasıyla ilişkilendirilir. Ağ içinde indirmeyi tanıtmak ve hatasını kontrol etmek için her indirme 9 MB'lık parçalara bölünür. Her parça için sözde adresleme değeri hesaplanır. Ondan sonra parça adreslemelerinin tam grubunun adresleme değeri oluşturulur. Dosya adı ile birlikte bu bilgi ve adreslemelerin durumu *.part.met dosyası içinde depolanır.
o
xx.part.met.BAK
Çökme yüzünden bu dosyaların bozulması çok kötü olacağından *.part.met dosyalarının yedeklemesi oluşturulur. Eğer indirmeleriniz *.part.met dosyalarının bozulmasından dolayı ortadan kayboluyorsa, yardım için Sorun Giderme'ye bakın.
o
eMule.log
Eğer Seçenekler -> Genişletilmiş'de uygun seçenek açılırsa, Sunucular sekmesinde Günlük penceresinin çıktısını saklar.
o
eMule_Debug.log
Eğer Seçenekler -> Genişletilmiş'de uygun seçenek açılırsa, Sunucular sekmesinde Hata Ayıklama penceresinin çıktısını saklar.

Uygulanan sürüm: .46a+Last Update: 16.03.2006 1:43
SSS
Genel Bilgiler
 
  Simgeler
İlerleme Çubuğu Renkleri
QR - Sıra Numarası
ID Açıklama
Oranlama ve Skor
Listeler
Kullanılan Dosyalar
eMule Denetimi
Seçenekler


Privacy Policy