NejnovějšíVerze: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Webové rozhraní HelpNAV

Webové rozhraní poskytuje vzdálený přístup e eMule. Přečtěte si článek "Webové rozhraní" v sekci "Funkce (features)" pro více informací.

Šablony
Aby webové rozhraní fungovalo, musí být přítomen soubor eMule.tmpl. Tento soubor obsahuje rozvržení a design webového rozhraní. Tento soubor je buďto distribuován spolu s eMule nebo může být stažen nawww.emule-project.net.
Obrázky související s webovým rozhraním musejí být uloženy ve složce Webserver nacházející se v instalační složce eMule.

Obecné

o Povolit
Zaškrtnutím tohoto políčka aktivujete webové rozhraní. Po zapnutí této volby musí být šablona, podle které se webové rozhraní generuje, znovunačtena. To provedete stisknutím tlačítka Znovunačíst šablonu. Pokud není nalezen žádný platný soubor eMule.tmpl, bude zobrazena chybová zpráva: Nelze načíst šablony: Nelze otevřít soubor eMule.tmpl. Pokud toto chybové hlášení dostanete po přechodu na verzi 0.46a nebo pozdější, je to proto, že se změnilo umístění šablon, prosím změňte si svoje nastavení na jednu ze šablon nacházejících se v adresářiconfig. Nespouštějte webové rozhraní pokud ho nemáte v úmyslu používat. Provozování webového serveru je potenciální bezpečnostní riziko.

o Komprese Gzip
Použije kompresi při posílání dat souvisejících s webovým rozhraním pro šetření přenosové linky.

o Port
Toto určuje port na kterém bude webový server spuštěn. Výchozí je 4711 a většinou není vůbec potřeba to měnit. Tento port je součástí adresy potřebné k připojení k webovému rozhraní.
Pokud počítač, na kterém se pokoušíte připojit k webovému rozhraní, má tento port zablokovaný firewallem nebo proxy serverem, můžete port změnit na 80 protože to je standartní port pro webové stránky a je jen málokdy zablokovaný. Pokud je použit směrovač(routr), zvolený port musí být směrován.

o Šablona
Šablony určují vzhled webového rozhraní. Většinou je soubor šablony .tmpl v instalačním adresáři eMule. od verze v0.46a jsou šablony ve složce config. Tlačítko ... umožňuje snadno upravit cestu k tomuto souboru.

o Časový limit sezení(session)
Toto je bezpečnostní funkce. Odhlásí každého uživatele po zadaném čase. Nastavení na 0 funkci vypne.

Administrátor

o Heslo
Nastaví heslo pro přihlášení k webovému rozhraní. Je potřeba zadat heslo jinak se bude každý moci připojet k vaší eMule. Zadané heslo je zobrazováno jako hvězdičky *. Není žádné výchozí heslo.

o Umožnit vypnout eMule, restartovat nebo vypnout
Povolení této funkce zpřístupní administrátorskou část webového rozhraní. To umožňuje vypnout eMule, restartovat nebo vypnout počítač. Užitečné pokud máte v "Nastavení -> Obecné" zapnutu funkci Spustit spolu s windows.

Host

o Povolit
Narozdíl od administrátora, který má přístup k ovládání eMule, host může pouze zobrazit nastavení a seznamy. Nemá právo cokoli změnit. Pokud účet "host" není potřeba, měl by být vypnut.

o Heslo
Definuje heslo pro omezení přistupu k účtu "host". Opět žádné výchozí heslo.

Poznámka:
Microsoft Internet Explorer může místo zobrazení vybraného seznamu ukázat dialog pro stažení souboru. Abyste tomuto zabránili, musíte povolit nastavení Používat HTTP 1.1 a Používat HTTP 1.1 přes proxy spojení v Extras -> Tools -> Internet Options -> Advanced : HTTP 1.1 v Nastavení

MobileMule
MobileMule je rozhraní, které může být připojeno k jakémukoli Javu-podporujícímu mobilnímu telefonu. Podobně jako webové rozhraní umožňuje vzdálené ovládání eMule přes mobilní telefon. Pro více informací navštivte stránku MobileMule http://mobil.emule-project.net/.

o Povolit MobileMule
Umožňuje připojení k eMule pomocí mobilního telefonu podporujícího Javu.

o Heslo
Není stanoveno žádné výchozí heslo. Z bezpečnostních důvodů by heslo mělo být vždy zadáno pokud je MobileMule povolena.

o Port
Nastavuje port pro připojení k rozhraní MobileMule. Pokud je počítač, na kterém je eMule spuštěna za firewallem / směrovačem (routerem), tento port musí být otevřen / směrován jinak spojení nebude možné.

Platí pro verzi: 0.46a+
Poslední aktualizace: 2005-05-26, Monk

Český překlad BlackPAW


Last Update: 12.01.2006 14:31
Obecné Informace
Nastavení
 
  Plánovač
Obecné
Bezpečnost
Proxy
preferences.ini
Servery
Webové rozhraní
Soubory
Rozšířené
Rozšířené
Zobrazení
Složky
Připojení
Upozornění
Novinky
FAQ
Servery
Porty, firewally a router
  Průvodce pro začátečníky


Privacy Policy