NejnovějšíVerze: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Aktualizace seznamu serverů HelpNAV

Servery eDonkey2000 slouží jako vstupní brána do této sítě. Připojení serveru je nezbytné pro vyhledávání souborů a pro sdílení vlastních dat. Síť Kad na nich nezávisí, ale pro její první spuštění je potřeba znát adresy několika vzdálených klientů, ke kterým se má eMule připojit. Jedním ze způsobů získání takového seznamu adres je právě připojení k serveru.

Server poskytuje pouze seznamy sdílených souborů, samotné soubory jsou sdíleny klienty sítě. Vyhledávání souborů či hledání dalších zdrojů pro soubor je uskutečňováno přes servery.

Aktualizace seznamu serverů je potřeba jen v případě, že v seznamu serverů nejsou žádné funkční servery. V eMule existuje několik způsobů, jak aktualizovat seznam serverů: There are several ways in eMule to update the server list:

Užitečné volby v Nastavení -> Připojení

 • Automaticky aktualizovat seznam serverů při spuštění
  V adresáři config, nacházejícím se v adresáři programu eMule, je umístěn soubor adresses.dat. V něm jsou uloženy URL adresy souborů .met (soubor se seznamem serverů) dostupných na internetu.
  Po zaškrtnutí této volby eMule při startu aktualizuje seznam serverů pomocí adres v tomto souboru. Pro přidání nové adresy otevřete soubor v libovolném textovém editoru a zapište platnou URL adresu (nebo více adres, každou na samostatném řádku). Bude požita první fungující adresa.
 • Aktualizovat seznam serverů po připojení k serveru
  Servery eDonkey často znají adresy jeden druhého. S touto volbou zaškrtnutou si eMule tento seznam stáhne ze serveru, ke kterému je právě připojena.
 • Aktualizovat seznam serverů po připojení klienta
  Tato funkce pracuje při připojení k jinému klientovi eMule. Oba klienti porovnají své seznamy serverů a dle výsledku je aktualizují.

Poznámka:
Dvě naposledy zmíněné volby udrží seznam stále aktuální. Pravidelná ruční aktualizace tedy není nutná.

Aktualizovat seznam serverů z URL

Zadejte URL adresu souboru server.met do pole a stiskněte "aktualizovat". Okno "Log" vás informuje o tom, kolik serverů bylo přidáno.

Přidat samostatný server

Pro přidání samostatného serveru zadejte jeho IP adresu a jméno. Pokud se v okně "Log" objeví zpráva "server nebyl přidán", znamená to, že v seznamu již je.

Přidat servery přes IRC
Oficiální IRC kanály eMule obsahují příkaz !serverlist. Tento příkaz vám pošle zprávu obsahující URL adresy seznamů serverů (souborů .met). Při použití IRC klienta v eMule, servery z těchto odkazů mohou být přidány přimo do vašeho seznamu kliknutím na příslušné odkazy.

Přidat server webovým odkazem
Síť eDonkey2000 poskytuje speciální typ webového odkazu, např: ed2k://|servr|IP|port|/ jejíž prostřednictvím lze přidat server do seznamu pouhým kliknutím na tento odkaz.


Last Update: 26.05.2007 16:44
Obecné Informace
Nastavení
Novinky
FAQ
Servery
 
  Aktualizace seznamu serverů
Porty, firewally a router
  Průvodce pro začátečníky


Privacy Policy