NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Linksys BEFSR41 HelpNAV

Ten przewodnik zakłada, że masz router Linksys BEFSR41. Ustawienia powinny być bardzo podobne jeśli jest to wersja 'wireless' lub 'firewall' (BEFSX41), lecz nie jestem pewny ponieważ ich nie posiadam.Używam Windows XP Pro, lecz wszystko działa tak samo na XP Home. Użytkownicy Windows 98 powinni przyjrzeć się alternatywnym instrukcjom. Pierwsze z nich opisują jak skonfigurować router bez DHCP. Użycie DHCP powoduje trochę bałaganu lecz Linksys oferuje możliwość zachowania DHCP dzięki funkcji Port Triggering.

Celem przewodnika jest przeprowadzić Cię przez konfigurację routera Linksys by używać eMule bez ograniczeń. Są dwa sposoby żeby to osiągnąć, przez użycie UPnP opisane poniżej lub przez przeglądarkę. Wszystko jest opisane jasno i do wyczerpania tematu byś nie utknął gdzieś w środku! Tak na prawdę wszystko jest bardzo proste jeśli tylko skoncentrujesz się na tym bez zniechęcenia długością instrukcji.

Sprawy bezpieczeństwa związane z UPnP

Są pewne poważne uchybienia w zabezpieczeniach Universal Plug and Play. Powinieneś poczytać o nich tutaj.
Dzięki Monk za informacje o tym.

By sprawdzić swoje bezpieczeństwo możesz wypróbować kilka testów dostępnych na http://www.pcflank.com/ lub http://www.dslreports.com/scan/

Jeśli po przeczytaniu ostrzeżeń / testach chcesz wyłączyć UPnP powinieneś podążać za

alternatywnymi instrukcjami przekierowania portów bez UPnP.

Jeśli jesteś jednak przekonany, że jesteś perfekcyjnie zabezpieczony kontynuuj poniżej.Instrukcje z UPnP pod Windows XP

 1. Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz aktualne oprogramowanie do swojego routera. Znajdziesz je na stronie pobierania Linksys. Wybierz swój router z rozwijanej listy, wybierz link z którego pobierzesz plik, zapisz go na dysku i podążaj za instrukcjami. Uczynią one uaktualnianie łatwym i szybkim.

 2. Po wykonaniu powyższego kroku... Kliknij Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe by otworzyć tę stronę:  Porównaj to co widzisz u siebie z rysunkiem powyżej. Jeśli widzisz napis Brama Internetowa Włączona, masz zainstalowane UPnP i cały proces będzie łatwiejszy. Windows XP powinien już wszystko sam ustawić jeśli kupiłeś router z firmware w wersji 1.43 (?) lub późniejszej. Jeśli tak, przejdź od razu do kroku 4.

 3. By zainstalować UPnP:

  1. Kliknij Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy

  2. W nowym oknie kliknij Add/Remove Windows Components  3. W dialogu Kreator składników systemu Windows zaznacz Usługi sieciowe, kliknij Szczegóły i zaznacz 'Universal Plug and Play' a także 'Internet Gateway Device Discovery and Control Client' jak zostało pokazane poniżej.  4. Kliknij OK, potem Dalej. Może być potrzebna płytka instalatora systemu.


   (znalazłem również ten link http://www.microsoft.com/windowsxp/expertzone/columns/crawford/02july22.asp)

  1. Używając przeglądarki wejdź na stronę http://192.168.1.1/Passwd.htm i jak pokazano niżej upewnij się, że opcja 'UPnP Services' jest włączona:  1. Kliknij Start -> Ustawienia -> Połączenia sieciowe. Kliknij prawym na 'Połączenie lokalne' i wybierz 'Właściwości'. Pojawi się małe okienko. Przejdź na zakładkę 'Zaawansowane'. Upewnij się, że systemowy firewall jest wyłączony jak na rysunku poniżej:

   

  1. Cofnij się do punktu 2 powyżej by upewnić się, że UPnP pracuje jak powinno. Czasem zajmuje chwilę aż brama internetowa się otworzy więc bądź cierpliwy, poczekaj kilka minut i sprawdź jeszcze raz, czy nie pokazuje się to co powinno. Odświeżanie okna powoduje uaktywnienie opcji w zaskakujący sposób. 4. Teraz gdy masz sprawne UPnP przekierowanie portów jest na prawdę proste...

  Po pierwsze zaznacz ikonę Połączenie lokalne:  Po lewej stronie w szczegółach znajdziesz swój adres przypisany przez router:

   ...w tym przypadku 192.168.1.100. Zapamiętaj go lub sobie go zapisz.
 5. Wróć do głównej sekcji strony, kliknij prawym na 'Połączenie internetowe' i wybierz 'Właściwości' z menu kontekstowego.

  Zobaczysz to okno:


  Kliknij Ustawienia, potem 'Dodaj'. Tu podasz porty które muszą być przekierowane na routerze. Uzupełnij puste pola jak poniżej, zamiast adresu IP podaj swój adres przydzielony przez router który zapamiętałeś w poprzednim kroku. Pole 'Description of Service' może zawierać co tylko chcesz - jest tylko po to byś mógł je rozpoznać później... "eMule" działa dobrze:


 6. Po kliknięciu 'OK' by zachować zmiany, kliknij jeszcze raz 'Dodaj' by przekierować kolejny port. Jeszcze raz wprowadź swój adres IP, wpisz "eMule" jako opis i wprowadź pozostałe dane jak na rysunku poniżej. Następnie kliknij 'OK' by zachować zmiany:


 7. Zauważysz, że masz odtąd dwa wpisy dla eMule jak pokazuje poniższy rysunek:  Kliknij 'OK' by zachować wprowadzone zmiany i wyjść. Wszystko jest już ustawione. Nakazałeś routerowi przekierowanie przychodzącego ruchu na porty 4662 i 4672 Twojego komputera. Uruchom eMule i wszystko powinno działać jak należy.

 

Windows 98 / Alternatywne instrukcje / brak UPnP

Istnieje inna droga wykonania powyższych czynności:
 1. Otwórz wyszukiwarkę i wprowadź adres http://192.168.1.1 by dostać się do ustawień routera. Podaj hasło, nazwa użytkownika pozostaje pusta na moim routerze i wygląda na to, że nie ma znaczenia... ZMIENIŁEŚ domyślne hasło prawda? Jeśli nie, dla własnego dobra przeczytaj instrukcję obsługi i zrób to teraz!

 2. Kliknij na zakładkę DHCP na górze okna  Potem kliknij przycisk 'DHCP Clients Table'. Zobaczysz okno jak poniżej:


  Popatrz na kolumnę Client Hostname, znajdź nazwę swojego komputera i zapamiętaj trzy ostatnie cyfry z adresu IP po prawej stronie. W tym przykładzie nazwą hosta klienta jest 'Christopher' a ostatnie trzy cyfry z IP to 100. Gdy już je zapamiętasz lub zapiszesz możesz zamknąć to okno.

 3. Na górze ekranu po prawej stronie kliknij pomarańczową zakładkę 'Advenced'. Przeniesiesz się na stronę 'filters' - nic nie musisz tam robić, po prostu kliknij drugą zakładkę dalej o nazwie 'Forwarding'... i wprowadź szczegóły tak jak ja to zrobiłem poniżej. Oczywiście z wyjątkiem adresu IP który powinieneś zamienić na ten który zapamiętałeś. 4. Na dole strony znajduje się przycisk Apply - kliknij go by zachować zmiany. Teraz Twój router jest ustawiony tak by przepuszczał przychodzące połączenia na porty 4662 i 4672 w Twoim komputerze. Zamknij przeglądarkę i uruchom eMule. Wszystko powinno teraz działać.

Konfiguracja z DHCP przez Port Triggering

 1. Otwórz swoją przeglądarkę i wpisz adres routera (domyślnie 192.168.1.1). Podaj swoje hasło (domyślne admin - zmień je!). Kliknij 'Advenced' potem 'Forward'.
 2. Na stronie przekierowywania odnajdziesz przycisk Port Triggering. Kliknij go i wprowadź konfigurację podaną niżej. Możesz zignorować wpis dotyczący msn przy konfiguracji eMule. 3. Kliknij 'Apply'. To powinno pozwolić routerowi forwardować pakiety eMule na Twój komputer bez potrzeby wprowadzania specyficznych adresów IP, zezwalając na DHCP lub wiele maszyn używających eMule.

 

Wielka chwała dla Violator za jego wyczerpujący przewodnik. Podziękowania dla ThRaShErUk za Port Triggering how to.

Last Update: 13.02.2005 10:11
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
Porty, Firewalle i Router
 
Firewalle
Routery
 
  Ogólne
Solwise SAR-7x5 + Allnet ALL129
Lucent CellPipe 20A-GX-E
SMC Barricade 7004
Linksys BEFSR41
Cisco 677/678
  Porty
Serwery
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy