NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Pliki HelpNAV

Widzą moje pliki
Dzięki funkcji Znajomi inni użytkownicy mogą zobaczyć listę Twoich udostępnianych plików. Gdy ktoś jej zażąda zostanie ona przesłana w zależności od tego jak ustawiona jest ta opcja.

Inteligentna obsługa uszkodzeń (ICH)
Transfer danych w sieci donkey zorganizowany jest w postaci przesyłania części plików (chunks). Jedna część ma rozmiar około 9 MB. Każda pobrana część sprawdzana jest pod kątem uszkodzeń. Jeśli jest poprawna, zostaje udostępniona do pobrania.
W normalny sposób uszkodzone części muszą być jeszcze raz pobrane. ICH redukuje ilość danych potrzebnych do ponownego pobrania zaoszczędzając wiele czasu.

Inicjalizacje
o Dodawaj pliki do pobrania w trybie Wstrzymany
Gdy lista pobieranych plików zawiera ich ponad 20, ta opcja staje się poręczna, ponieważ wszystkie nowe dodane pliki otrzymają status Wstrzymany. Dodawanie plików jest wciąż możliwe bez przeciążania połączeń eMule. Zobacz opis opcji Zacznij pobierać następny plik po skończeniu poprzedniego.

o Dodawaj nowe pliki z autopriorytetem
Zakończone pliki lub dodane do udostępnianych otrzymają automatycznie priorytet zależnie od ich popularności. Pliki które chce pobrać mniej osób otrzymają wyższy priorytet. To pomaga zwiększyć dostępność rzadkich plików w sieci i jest zalecane do używania.

o Dodawaj pliki do pobrania z autopriorytetem
Ta opcja jest podobna do powyższej lecz odnosi się do plików dodanych do pobrania. Zależnie od liczby źródeł plik otrzyma priorytet automatycznie.

Znalezione źródła Priorytet
0 - 40 Wysoki
41 - 80 Normalny
81+ Niski

o Czyszczenie nazw plików
Ta opcja oczyści nazwę pliku gdy zostanie on dodany do pobrania. Znaki specjalne jak _ , . , [] są usuwane lub zamieniane na odstępy i pierwsza litera każdego słowa zamieniana jest na dużą. Specjalne ciągi znaków, które mogą być zdefiniowane używając przycisku Edytuj, również są usuwane z nazwy pliku. Zostały zdefiniowane domyślne ciągi, które zostaną użyte do filtrowania, lecz nowe mogą być łatwo dodane przez użycie znaku | jako separatora.

Ostrzeżenie:
Obrazy płyt często składają się z więcej niż jednego pliku, np. *.cue/*.bin (CDRWin), *.mds/*.mdf (Alcohol120%), *.ccd/*.img/*.sub (CloneCD), *.bwt/*.bwi/*.bws (BlindWrite). Ta opcja nie powinna być używana przy pobieraniu takich plików. Zmiana nazwy spowoduje błąd podczas wypalania obrazu ponieważ jego poprawna nazwa jest w nich zapisana.
Jeśli mimo to zmienisz nazwę pliku, musisz zmienić ją także w odpowiednich plikach. Pliki *.cue łatwo edytować w Notatniku jednak inne formaty w większości wymagają użycia hexedytora np. UltraEdit lub WinHex.

Próbuj przesłać pełne części do wszystkich pobierających
Gdy ta opcja jest włączona eMule będzie przesyłał dane do czasu gdy klient odbierze pełną część (chunk = 9.28 MB). Zaletą tego sposobu jest zwiększenie dostępności pliku w sieci, odkąd tylko pełne części mogą być udostępniane. Używanie tej opcji jest zalecane, a przy udostępnianiu nowego pliku staje się wręcz konieczne.

Próbuj najpierw pobrać pierwszy i ostatni kawałek
By mogła działać funkcja Podgląd, pierwsza i ostatnia część pliku musi być już pobrana. Ta opcja spowoduje próbę ich pobrania na samym początku. Nie jest zalecane jej używanie, ponieważ ma zły wpływ na dostępność i dystrybucję plików.

Szukaj linków eD2k w schowku
Skopiowanie linku eD2k do schowka wywoła okienko z zapytaniem o chęć dodania go do pobrania.

Use advanced calculation method for remaining time
Ta opcja ma wpływ na to w jaki sposób wyliczony zostanie czas potrzebny na zakończenie pobierania pliku. Domyślna metoda opiera się na aktualnej prędkości pobierania, podczas gdy zaawansowana metoda bierze pod uwagę średnią prędkość od czasu dodania pliku do listy. Zaawansowana metoda może dawać fałszywe wyniki jeśli plik został dodany do pobrania w wersji eMule wcześniejszej niż 0.43a.

Zacznij pobierać następny plik po skończeniu poprzedniego
Jeśli zakończono pobieranie jakiegoś pliku, a na Twojej liście znajdują się wstrzymane pliki, pobieranie jednego z nich zostanie automatycznie wznowione. Wstrzymywanie pobierania plików lub dodawanie ich w trybie Wstrzymany z włączoną tą opcją zapewni stały dostęp źródeł (dla zwykłego DSL nie powinno ich być więcej niż 3000) bez zapychania eMule z powodu zbyt dużej ich liczby.

o preferuj tą samą kategorię
Ta opcja jest dostępna tylko razem z Zacznij pobierać następny plik po skończeniu poprzedniego. Gdy używasz kategorii, eMule spróbuje przywrócić do pobierania plik z tej samej kategorii z której pochodził zakończony.

o tylko w tej samej kategorii
Jedynie plik z tej samej kategorii co zakończony będzie mógł być przywrócony do pobierania.

Odtwarzacz wideo
Jeśli to pole jest puste, eMule użyje domyślnego odtwarzacza do podglądu plików. Jeśli zostanie podana tu ścieżka do innego programu, zostanie użyty właśnie on. Zwykle większość odtwarzaczy potrzebuje kopii tymczasowego pliku do podglądu gdyż nie znoszą one dobrze pustych miejsc w plikach. Jeśli używasz domyślnego odtwarzacza, opcja Twórz kopie do podglądu powinna być zaznaczona. Odtwarzaczem który nie potrzebuje tymczasowej kopii jest VLC - VideoLAN Client, który może być użyty do podglądu w eMule zamiast domyślnego odtwarzacza. Zobacz do rozdziału Podgląd plików by zdobyć więcej informacji.

Applies to version: .44a +
Last update on: 2004-09-11 by Monk


Last Update: 18.02.2005 22:18
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
 
  Ogólne
Wyświetl
Parametry Łącza
Proxy
Serwer
Foldery
Pliki
Powiadomienia
Statystyki
IRC
Scheduler
Serwer WWW
Bezpieczeństwo
Rozszerzone
Preferences.ini
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy