NajnowaszaWersja: 0.50a | Community: 0.51b
 Deutsch English Français Hebrew Chinese Traditional Spanish Italian Polish Lithuanian Estonian Danish Swedish Dutch (Netherlands) Portuguese (Brazil) Czech Portuguese - Portuga Russian Catalan Turkish Finnish Romanian Greek Serbian Chinese Simplified 
Get eMule at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads

Foldery HelpNAV

Pobrane pliki
Wyznacza folder do którego będą przenoszone pobrane pliki. Jeśli domyślna ścieżka zostanie zmieniona, musi to być ścieżka do istniejącego folderu.

Tymczasowe pliki
Folder w którym znajdują się pobierane pliki. Z powodu wielowątkowego systemu pobierania eMule tworzy pliki *.part o rozmiarze takim jaki będzie miał zakończony plik.
Jeśli został zmieniony domyślny folder, obowiązują te same zasady co do Pobranych plików i dodatkowo eMule musi zostać uruchomiony ponownie.

Udostępnione foldery
Te foldery będą udostępniane w sieci i ich lista może zostać pobrana przez klientów eMule, eDonkey lub mldonkey zależnie od opcji Ustawienia -> Pliki -> Widzą moje pliki. Jeśli chcesz udostępnić również podfoldery przytrzymaj klawisz CTRL przy zaznaczaniu głównego folderu. To nie działa dla całych dysków / partycji.

o Katalogi UNC
UNC to skrót od Uniform Naming Convention (jednolita konwencja nazewnictwa). Jest to powszechny sposób dostępu do dzielonych zasobów (folderów lub całych dysków np. przez otoczenie sieciowe w LAN) w sieci bez potrzeby mapowania tego zasobu. Nazwa wszystkich folderów UNC wygląda tak:

\\serwer\zasób\...

Przykład:
\\test\DriveD\eMule wskazuje na folder eMule na dzielonym dysku o nazwie DriveD na komputerze o nazwie test

Uwagi co do udostępniania plików:
Za każdym razem gdy eMule podłącza się do serwera przekazuje mu listę udostępnionych plików. Serwer przetrzymuje tą informację i używa jej do wyszukiwania plików i zapytań o źródła. To powoduje obciążenie serwera. Im więcej plików tym jest ono większe i mniejsza jest liczba użytkowników których serwer może obsłużyć.

Prosimy stosować się do poniższych zasad udostępniając zasoby w tej sieci:
> Twoje katalogi pobranych i tymczasowych plików są zawsze udostępniane więc nie dodawaj ich.
> Sieć eDonkey nie jest dobrze wyposażona do dzielenia dużej ilości indywidualnych lub małych plików, np. całych kolekcji mp3. Spakuj swoje pliki Zipem jeśli chcesz je udostępnić.
> Prosimy nie udostępniać katalogów takich jak \Program Files, \Temp lub \Windows a także całych dysków.

Applies to version: .29b +
Last update on: 2003-06-20 by Monk


Last Update: 14.02.2005 20:35
FAQ
Informacje Ogólne
Ustawienia
 
  Ogólne
Wyświetl
Parametry Łącza
Proxy
Serwer
Foldery
Pliki
Powiadomienia
Statystyki
IRC
Scheduler
Serwer WWW
Bezpieczeństwo
Rozszerzone
Preferences.ini
Porty, Firewalle i Router
Serwery
Możliwości
Rozwiązywanie Problemów
  Dla Początkujących
Przewodnik Po Sieci
Narzędzia


Privacy Policy